Hematitové náramky

Náramek z hematitu

Použití hematitu na šperky má sic dlouhou a bohatou historii, ale také dlouho lidem trvalo, než se hematit na šperky a na hematitové náramky naučili zpracovávat. V pradávných dobách sloužil hematit spíše jako primitivní zrcadlo, díky svému lesklému povrchu, poté se hematit používal na pečetítka, díky jeho schopnosti dobře se odloupnout od vosku. Na náramky se hematit začal zpracovávat až v poslední době, kdy hematitové šperky dobře vyjadřují naší hi-tech dobu, ve které se vše leskne načernalým leskem moderních přístrojů.

Hematitové náramky

hematitový náramek hematitový náramek šperky
Hematitové náramky v různých velikostech, tvarech a typech si vyberte u svého prodejce hematitu a ostatních drahých kamenů Naturshop.cz, který se vyznačuje kvalitními šperky z hematitu. Neváhejte a vyberte si z bohaté nabídky tohoto internetového klenotnictví ten svůj hematitový náramek.

Jak nosit náramek z hematitu

Na to, jak nosit náramky z hematitu nejsou žádná přísná pravidla. Prostě hematitový náramek noste dle chuti jako solitérní šperk, tedy samostatný, nebo náramek v kombinaci s jinými šperky z hematitu. Hematitové náramky se vyrábí ve většině případů na šperkařské gumičce, málokdy se hematit vzhledem ke své levné pořizovací ceně zasazuje do drahého kovu. Náramky na gumičce mají univerzální evropskou velikost odpovídající standardnímu ženskému zápěstí (obvod 17-21cm) či drobnější mužské ruce.

náramek z hematitu šperky drahé kameny hematitový šperk náramek
Hematitový náramek, který se hodí jak pro ženy, tak i pro muže s menším a drobnějším zápěstím.

Hematitový náramek – péče

Šperky z drahých kamenů vyžadují jistou péči a nejinak je tomu i u hematitového náramku, i když tato potřeba péče je u hematitu minimální. Stačí se jen vyvarovat přílišnému styku náramku z hematitu navlečeného na gumičce s vodou, např. při mytí nádobí, koupání či při úklidu. Voda hematitu nevadí, ale gumička, na které je hematitový náramek navlečen, by mohla zpuchřet a přetrhnout se. Hematit je poměrně odolný kámen, přesto jej nevystavujte přílišnému tlaku či nárazu.

hematitový náramek náramek hematit šperky z drahých kamenů
Náramek z hematitu není nijak náročný na péči, jen se s ním vyhýbejte vodě, např. při koupání či při mytí nádobí a úklidu.

Magnetický náramek z hematitu

Magnetické náramky mají dle některých odborníků a léčitelů vliv na naše zdraví, kdy mají prohřívat končetiny a stabilizovat rozkolísaný krevní tlak. Žádné vědecké studie běžně dostupné žádný zvláštní efekt zatím neprokázaly, nicméně obliba těchto magnetických náramků z hematitu je stále velká. Na e-shopu Naturshop.cz , který se zaměřuje na přírodniny a minerály, i na hematit a hematitové náramky, si můžete rovněž vybrat náramky magnetické.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem Naturshop.cz, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou.
Kopírování textů  je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)